از پرهزینه‌ترین و آسیب پذیرترین قطعات تلویزیون می توان به پنل یا همان صفحه نمایش اشاره نمود. بنابراین کاربران می بایست نهایت دقت را در نگهداری و جایگذاری تلویزیون در محل به عمل آورند

فلت پنل چیست ؟

فلت پنل یکی از مهمترین قطعات تلویزیون به شمار می رود، به گونه ای که عملکرد تلویزیون بدون این وسیله غیر ممکن می باشد. فلت در واقع نوعی مدار الکتریکی است که باعث ایجاد صفحه نمایشگر در تصویر می شود. در تلویزیون اصلی ترین و گران ترین بخش پنل یا همان صفحه نمایش است که بیشتر مواقع حدود ۷۰% ارزش یک تلویزیون را شامل می شوند. اگر پنل صفحه نمایش خراب شود ممکن است هزینه های زیادی داشته باشد . فلت پنل تلویزیون از انواع رابط در تلویزیون ال ای دی و ال سی دی هستند که وظیفه رساندن اطلاعات تصویر به صفحه نمایش یا پنل را به عهده دارند. این فلت ها براثر کارکردن زیاد و حرارت ناشی از آبخوردگی پنل، دچار سوختگی می شود که در نهایت تصویر در دستگاه دچار ضعف یا مشکل روبه رو خواهد شد

از پرهزینه‌ترین و آسیب پذیرترین قطعات تلویزیون می توان به پنل یا همان صفحه نمایش اشاره نمود. همانطور که در مطالب اولیه نیز گفته شد پنل تلویزیون های بسیار ظریف می باشند و احتمال آسیب دیدگی آنها با کوچکترین ضربه ای نیز وجود دارد، بنابراین کاربران می بایست نهایت دقت را در نگهداری و جایگذاری تلویزیون در محل به عمل آورند. همچنین یکی از روش هایی که برای محافظت از پنل ساخته شده استفاده از محافظ صفحه می باشد که از اکثر ضربات جلوگیری می‌کند. همچنین وجود کودکان در منزل و پرت نمودن اشیا و اجسام به صفحه تلویزیون آمار آسیب دیدگی پنل از این طریق را افزایش داده است.

کدام برندها دچار این مشکل میشوند ؟

برندهایی که بیشتر دچار این مشکلات می شوند شامل : هایر ، سام ، ایوولی ، ایکس ویژن ، جی پلاس ، ال جی ، سامسونگ ، شارپ ، فیلیپس ؛

همچنین این مشکل به ندرت در تلویزیون امپریال ، سوپرا ، اسنوا ، فلست ، بنکیو ، صنام ، هایسنس ، پاناسونیک ، تی سی ال ، هیتاچی ، توشیبا و سونی دیده شده است

فلت پنل تلویزیون

در اکثر موارد تنها راه برطرف نمودن مشکل، تعویض پنل می باشد و از آنجا که هزینه آن تقریباً ۷۰ الی ۸۰ درصد قیمت تلویزیون را تشکیل می‌دهد اکثر کاربران خرید دستگاه جدید را به تعویض پنل ترجیح می‌دهند. خرابی پنل در هر مدل از انواع تلویزیون متفاوت می‌باشد و در هر مدلی خود را به نوعی در تصویر نمایان می‌کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تجهیرات تعمیر پنل ، مقاله ” تعمیر ال ای دی با دستگاه ” بسیار مفید می باشد .

انواع حالت خرابی پنل در تلویزیون

 

۱- خطوط پهن عمودی روی پنل تلویزیون

۲- خط نازک عمودی روی پنل تلویزیون

۳- خط نازک افقی روی پنل تلویزیون

۴- خطوط پهن افقی روی پنل تلویزیون

اگر در تمامی ورودی ها یا تمامی شبکه ها خط روی صفحه نمایش وجود داشت بدون شک مشکل از پنل تلویزیون است و نیازمند تعمیر توسط افراد متخصص در این زمینه می باشد . آریان سرویس با بهره مندی از دستگاه های مدرن لیزر و باندینگ و یا بی جی ای این مشکل را برطرف کرده و ضمانت کتبی ارائه می نماید .

۵- آب خوردگی تلویزیون

یکی از اغلب ایراداتی که ممکن است برای تلویزیون پیش آید، مشکل آب خوردگی تلویزیون است. آب خوردگی تنها به معنای پاشیده شدن مستقیم آب بر روی تلویزیون نمی باشد، گاهی رطوبت موجود در هوا نیز می‌تواند موجب خرابی تلویزیون بر اثر آب خوردگی باشد. برخلاف گذشته که معمولا تلویزیون های آبخورده قابل تعمیر نبودند، امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی و تولید دستگاه های مختص تعمیر تلویزیون های آب خورده ، به راحتی می‌توان اکثر تلویزیون ها را که با این مشکل مواجه شدند را برطرف نمود و مورد استفاده مجدد قرار داد.

آب خوردگی می تواند به طرق مختلفی پیش آید که عبارتند از : پاشیده شدن آب بر روی تلویزیون ، اسپری نمودن مایعات تمیز کننده بر روی تلویزیون ، رطوبت موجود در هوا .

آبخوردگی تلویزیون در اکثر موارد خرابی خود را با اختلال در تصویر نمایان می‌کند، بدین صورت که اکثر قطعات مربوط به نمایش تصویر را با اختلال مواجه نموده و با حالت های متفاوتی ایراد پدید آمده را نمایان می کند، از قبیل :

ایجاد خطوط رنگی عمودی

نوارهای سفید یا مشکی در تصویر

دو تکه شدن تصویر

تفاوت در روشنایی دو نیمه راست و چپ و….

یکی از شایع‌ترین مواردی که موجب آب خوردگی تلویزیون می‌شود تمیز نمودن صفحه نمایش با مایعات ضدعفونی و تمیز کننده است. در صورتی که کاربر ناخواسته و ناآگاهانه اسپری را به صورت مستقیم به پنل زده و مایع از طریق نوار پایین وارد تلویزیون شود این امر موجب شده تا مدارات و فلت های درج شده در قسمت پایین تلویزیون موجب آبخوردگی شده که این امر خود را به حالت های متفاوتی در تصویر نمایان می‌کند.

آیا میدانید؟مرکز تخصصی تعمیرات آریان طی ۱۵ سال اخیر بیش از ۵۷۰۰ پنل را از طریق دستگاه های پیشرفته خود تعمیر و گارانتی نموده است . با ما در تماس باشید .

۶- پیکسل سوختگی در تلویزیون

هر تصویر از میلیون ها پیکسل تشکیل شده است. در برخی موارد فشار وارده به یک نقطه از تصویر و یا ثابت ماندن طولانی مدت یک تصویر بر روی صفحه نمایش موجب پیکسل سوختگی و گیر کردن پیکسل در برخی نقاط در پنل شود. در اکثر موارد خرابی پنل از طریق پیکسل سوختگی نیز برطرف نمی‌شود و نیازمند تعویض پنل می باشد که اصطلاحاً به آن پیکسل مردگی نیز گفته می‌شود. این امر خود را به صورت سیاه شدن پیکسل در آن نقطه از تصویر نمایان می کند. تمامی موارد تنها نیازمند بررسی توسط افراد کارشناس می باشد، تعمیر و یا بررسی خودسرانه دستگاه موجب شده تا آسیب دیدگی افزایش یافته و دیگر نتوان هیچ عملیاتی بابت تعمیر آن انجام داد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تجهیرات تعمیر پیکسل سوخته ، مقاله ” تعمیر OLED با دستگاه ” بسیار مفید می باشد .

۷- تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد

در این مواقع اول بررسی کنید که آیا تلویزیون روشن است یا خیر ؟ سپس دکمه منو را روی کنترل فشار دهید و چک کنید تصویر منو(menu) ظاهر می‌گردد یا خیر ؟ در مرحله بعد چک کنید آیا دستگاه در ورودی دیگر تصویر دارد؟ گاهی اوقات ممکن است گزینه صرفه جویی در مصرف برق روی حالت ( نمایشگر خاموش ) باشد که با زدن یکی از دکمه ها تصویر مجدد نمایش داده می‌شود . اگر کماکان تلویزیون تصویر نداشت سریعا نسبت به تعمیر آن اقدام نمایید . اصلی‌ترین دلیل در این بخش می‌تواند مربوط به پنل تلویزیون باشد.

۸- تصویر بعد از مدتی کار کردن قطع می شود

۹- تصویر گاهی به صورت لحظه ای قطع می شود

حالت نهایی خرابی بک لایت در تلویزیون سیاه شدن کامل تصویر است. هنگامی که تعداد کمی از لامپ ها دچار آسیب‌دیدگی شوند، ممکن است خود را به صورت تیره شدن بخشی از تصویر نمایان کند. در برخی مدل‌های تلویزیون سنسوری وجود دارد که با خرابی یک یا تعدادی از لامپ ها فعال شده، و برای جلوگیری از آسیب دیدگی تمام لامپ ها، آن ها را خاموش نموده تا کاربر در پی راه حلی برای تعمیر آن باشد. سیاه شدن تصویر در حالی پیش می‌آید که صدای شبکه در حال پخش همچنان شنیده می‌شود و پدید آمدن این موضوع کاربر را متوجه خطا در بخش بک لایت تلویزیون می کند.

البته یکی از اصلی‌ترین دلیل در این بخش می‌تواند مربوط به پنل تلویزیون هم باشد .

۱۰- سیاه شدن تصویر در تلویزیون

۱۱- پدید آمدن هاله های تیره در تصویر

۱۲- صفحه نمایش تلویزیون تاریک است

از دیگر مواردی که معمولاً خرابی در بخش پنل ابتدا خود را به آن حالت نمایان می‌کند، پدید آمدن هاله های تیره در تصویر تلویزیون است. بدین صورت که در آن قسمت تصویر را کِدِر مشاهده نموده و همانند این است که پرده سیاهی بر روی تصویر کشیده شده است . یکی از اصلی‌ترین دلایل در این بخش می‌تواند مربوط به بک لایت و لامپ ها یا پنل تلویزیون باشد .

آیا میدانید؟ به هیچ وجه نباید سراغ تعمیرکاران غیرمجاز برویم ! بدلیل اینکه از قطعات و لوازم غیر استاندارد برای تعمیر دستگاه شما استفاده می کنند ، یا در جریان قرار نگرفتن در روند تعمیر دستگاه ، هزینه‌های غیر استانداردی را از شما طلب خواهند کرد.

۱۳- تصویر کیفیت ندارد یا کیفیت آن پایین است

گاهی ممکن است حس کنید تصویری که دارید می‌بیند با کیفیت نیست یا کیفیت تصویر پایین است. معمولا این مشکل در تلویزیون می‌تواند زمانی اتفاق بیفتد که تصویری که در حال پخش است، تصویر با کیفیتی نباشد. مثلا سیگنال‌هایی که از فرستنده‌ی ایران یعنی صدا و سیما یا حتی تصاویر ماهواره‌ای و سی دی های کپی پخش می‌شوند، با وضوح و کیفیت پایین باشند. یکی از راه حل‌ها این است که باید سیگنال با وضوح HD و FULL HD به تلویزیون بدهید تا با کیفیت مطلوب تصاویر را ببینید. در ضمن با انجام دادن یکسری تنظیمات می‌توانید کیفیت تصویر رو بهتر کنید.

در صورتی که با بررسی همه مراحل ، مشکل دستگاه برطرف نشد ، باید تکنسین جهت تشخیص عیب و تعمیر تلویزون مراجعه کند. یکی از اصلی‌ترین دلایل در این بخش می‌تواند مربوط به پنل تلویزیون باشد .

۱۴- رنگ تصویر تلویزیون خوب نیست

۱۵- بهم ریختگی رنگ ها در تلویزیون

اگر تصویری که با فلش روی تلویزیون پخش می‌شود کیفیت داشته باشد ، مشکل از شبکه صدا و سیما یا پخش کننده تصویری بوده که در آن زمان در حال پخش است ، اما اگر تصویری که می‌بینید با فلش هم کیفیت نداشت ، یعنی فیلم یا تصویری با کیفیت بالا ضبط ؛ در این مورد جهت اطمینان ، کار را به متخصصان بسپارید. باید ایراد تلویزیون، تخصصی توسط تکنسین‌های ما با ثبت درخواست تعمیر تلویزیون بررسی شود.

اصلی‌ترین دلیل در این بخش می‌تواند مربوط به پنل تلویزیون یا برد تیکان یا بک لایت باشد .

تعمیر پنل و تلویزیون آب خورده

 

مرکز تعمیر تخصصی تلویزیون آریان با دارا بودن بروز ترین و تخصصی ترین دستگاه تعمیر تلویزیون های آبخورده قابلیت این موضوع را دارد که به صورت کاملاً اختصاصی تعمیر را تقبل نموده و با استفاده از مهارت کارشناسان خود بتوانند امر تعمیر را تکمیل نمایند. دستگاه تعمیر تلویزیون های آب خورده که به نام Banding machine می باشد یکی از به روزترین دستگاه ها در عرصه تعمیر است و مرکز آریان مفتخر است این نوید را به کاربران گرامی دهد که دیگر نگرانی بابت این قبیل مشکلات تلویزیون خود نداشته باشند، که تنها با اعتماد به این مجموعه می توانند این مشکل تلویزیون خود را نیز همانند دیگر مشکلات برطرف نمایند و تلویزیون را مورد استفاده مجدد خود قرار دهند

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تجهیرات تعمیر تلویزیون آب خورده ، مقاله ” دستگاه بندینگ ” بسیار مفید می باشد .

پنل شکسته تلویزیون

اتمام کار تلویزیون در تصویر فوق !!


تعمیر یا تعویض ؟

تعمیرکاران تلویزیون در مرکز آریان ، تنها مدرک الکترونیک ندارند ! تلویزیون تخصص ماست .

تعمیرکاران مرکز آریان نه تنها دوره های تعمیرات را پشت سر گذاسته اند ، بلکه در تشخیص دقیق عیوب تلویزیون هم کاملا مسلط بوده و مدارک لازم را کسب نموده اند .متاسفانه موارد عدم تشخیص صحیح از طرف سرویس کاران نامعتبر تلویزیون بسیار مشاهده شده است و مشتریان آریان قبل از درخواست تعمیر ، تاکید بسیار بر روی اطمینان از تشخیص صحیح کارشناسان ما دارند ؛ لذا حتما از مراکز و سرویس کاران باتجربه برای مشاوره و تعمیرات تلویزیون خود استفاده نمائید .

بطور مثال : اگر نمایشگر تلویزیون شما نیاز به تعمیر داشته باشد تا تمامی لامپ‌های مادر پشت نمایشگر شما تعویض گردد و تعمیرکار فقط تعداد به خصوصی از لامپ‌ها را تعویض کند چه مشکلی پیش می‌آید ؟ بعد از چند ماه مجدد آن مشکل برای شما پیش‌ خواهد آمد ؛ حتی اگر تعویض قطعات هم در حضور شما انجام شود ، شما امکان تشخیص صحیح آن را ندارید .

تشخیص و نحوه تعمیر تلویزیون در محل

تعمیر یا تعویض در کوتاه ترین زمان

آیا امکان تعمیر تلویزیون در محل وجود دارد؟ بله، اما … تعمیر برخی از قطعات نیاز به دستگاه‌های مخصوص دارد و امکان تعمیر آن‌ها در محل وجود ندارد . تعمیرکاران آریان به همراه قطعات اصلی پیش بینی شده در محل حاضر می شوند تا اگر امکان تعمیر و یا تعویض قطعات در محل و یا منزل شما وجود داشته باشد این امر را انجام دهند ؛

تشخیص صحیح این مورد که آیا امکان تعمیر و یا تعویض قطعات شما در محل وجود داشته باشد نیاز به کارشناسی دارد .

اولین تشخیص قبل از مراجعه سرویس کار صورت می گیرد ، که توسط کارشناسان آریان بصورت تلفنی از شما پرسیده میشوند . سپس تعمیرکار با توجه به موارد توضیحی فوق به محل اعزام و تمامی علت های شایع را بررسی نموده و قبل از تعمیر و یا تعویض به شما و همچنین مرکز اعلام می نماید؛ سپس در صورت تائید اقدام لازم را بعمل می آورند .

استفاده از قطعات اورجینال برای تعمیر انواع تلویزیون

یکی از مهم‌ترین مواردی که حتما باید در نظر داشته باشید ، استفاده از قطعات اصل است . در صورتی قطعات غیر اصل و یا تقلبی برای تعمیر تلویزیون استفاده شود ؛ نه تنها ایراد رفع نخواهد شد ، بلکه ممکن است به سایر اجزا نیز صدمه وارد شود .

لذا در این خصوص اهمال نکنید و مراکز تعمیر تلویزیون مجاز را در تامین قطعات اصل انتخاب کنید تا تعمیرکار در صورتی که تلوزیون نیاز به تعویض قطعه داشته باشد ، بتواند از قطعات اصل با گارانتی معتبر استفاده کند . همچنین این مرکز تنها قطعات اصلی را به تعمیرکاران خود ارائه می دهد .

گارانتی کتبی معتبر قطعات تعویضی یا تعمیری

تمامی قطعات تعویض یا تعمیر شده توسط مرکز آریان ، دارای گارانتی ۶ ماه الی یکساله کتبی است .

” ضمانت کتبی ” شامل تعمیر یا تعویض قطعات بوده و بصورت رایگان صورت می گیرد .

یکی از مهمترین مسائلی که تعمیرات آریان به طور ویژه به آن اهمیت داده است، ارائه فاکتوری مبنی بر تعمیر انجام گرفته می‌باشد که در آن تمام مراحل تعمیر صورت گرفته، هزینه پرداخت شده و مدت اعتبار آن قید شده است.

تمام خدمات صورت گرفته توسط این مجموعه دارای حداقل ۶ ماه ضمانت می باشد و در صورتی که در طول این مدت کاربر با ایرادی در تلویزیون خود مواجه شود از طریق ارائه این برگه گارانتی می تواند بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای از خدمات این مجموعه استفاده نمایند. ارائه برگه گارانتی تنها بابت رضایت خاطر کاربرانی می باشد که از خدمات این مجموعه بهره‌مند شده‌اند.

در صورتی که برای اولین بار جهت تعمیر و تعویض با این مرکز تماس گرفته باشید ، خدمات ارائه شده بدون هزینه ایاب و ذهاب است . بعد از تعمیر یا تعویض قطعه ، اگر تلویزیون مجددا خراب شود ، شامل گارانتی آریان بوده و هزینه تعمیر مجدد گرفته نمی شود و تنها در بعضی مواقع که به ندرت پیش می آید هزینه ایاب و ذهاب دریافت می گردد .

توضیحاتی مختصر راجع به مرکز تخصصی آریان

مرکز تعمیر تخصصی آریان با سابقه درخشان چندین ساله در امر تعمیر تلویزیون و بیش از ۳۰ دپارتمان مجزا آماده ارائه خدمات به کاربران گرامی می باشد. همچنین این مجموعه به دلیل دارا بودن چند شعبه فعال در سراسر شهر تهران بزرگ و شهرستان های اطراف قابلیت این امر را دارد که در سریعترین زمان ممکن کارشناسان خود را به محل اعزام نموده تا در کوتاه ترین زمان، عمل تعمیر را انجام دهند. یکی از مهمترین مواردی که این مجموعه را نسبت به رقبا متمایز نموده قیمت عادلانه و منصفانه تعمیرات آن می‌باشد. تعمیرات آریان به دلیل وارد نمودن قطعات مورد استفاده توسط خود و بدون دخالت واسطه ، هزینه اضافی خرید قطعات را حذف نموده و بدین دلیل موجب کاهش هزینه پرداختی کاربر شده است. این مجموعه دارای مدرن ترین تجهیزات در زمینه تعمیر انواع بردها و تلویزیون ها بوده و آمادگی تعمیر انواع مدل های تلویزیون به صورت کاملاً تخصصی برای شما کاربران را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *